------/
SM-maastot Joensuu 9.5.2021

SM-maastot Joensuu 9.5.2021

Joukkuetulokset - T15

   1.  Helsingin Kisa-Veikot                        32
           Vallinoja Taimi                               8
           Ceder Elle                                   11
           Salmi Marianne                               13

   2.  Lahden Ahkera                                62
           Peltola Inka                                  1
           Rinne Sofia                                   6
           Piispanen Emmi                               55

   3.  Espoon Tapiot                                63
           Tammilehto Enni                               9
           Suni Kia                                     19
           Aunimo Inka                                  35

   4.  Lappeenrannan Urheilu-Miehet                 68
           Hjerppe Tiitu                                10
           Mäki-Hokkonen Anni                           20
           Kivelä Saimi                                 38

   5.  Mikkelin Kilpa-Veikot                        74
           Paasonen Heidi                                2
           Pelli Ilona                                  21
           Malinen Fanni                                51

   6.  Alajärven Ankkurit                           76
           Kuoppa-Aho Seliina                           17
           Takala Ilona                                 28
           Järvinen Liinu                               31

   7.  Turun Urheiluliitto                          79
           Kero Linnea                                   7
           Ruoho Iida                                   24
           Vuorio Cornelia                              48

   8.  Kalajoen Junkkarit                          117
           Sorvari Tilda                                32
           Junnikkala Alma                              33
           Reinikainen Emilia                           52

   9.  Joensuun Kataja                             122
           Voutilainen Nella                            39
           Voutilainen Iiris                            41
           Kiiskinen Kiira                              42

  10.  Nurmijärven Yleisurheilu                    125
           Jaakola-Siimes Pihla                         15
           Parviainen Sara                              45
           Lehtonen Emma                                65

  11.  Vasa IS                                     157
           Nordkvist Ida                                49
           Ehnström Stella                              50
           Nordman Tilde                                58

  12.  Vehkalahden Veikot                          163
           Seppälä Tytti                                47
           Lanki Neea                                   53
           Kuokka Satu                                  63

  13.  Joensuun Kataja -2                          180
           Kareinen Oona                                59
           Ruusuvuori Elina                             60
           Kaihola Kerttu                               61

Joukkuetulokset - P15

   1.  Lahden Ahkera                                45
           Väisänen Konsta                               8
           Pasanen Samuel                               14
           Koskinen Juho                                23

   2.  Mikkelin Kilpa-Veikot                        46
           Viitakoski Ville                              1
           Valtola Eetu                                  3
           Alm Lauri                                    42

   3.  Kenttäurheilijat -58                         55
           Korpi Tero                                    2
           Rosello Josue Perez                          24
           Korhonen Ville                               29

   4.  Lempäälän Kisa Yleisurheilu                  87
           Ranta Eero                                   13
           Kuusjärvi Eelis                              21
           Salo Jesse                                   53

   5.  Vantaan Salamat                             109
           Ikonen Ukko                                  22
           Mäkelä Eeli                                  39
           Karvo Aleksi                                 48

   6.  Helsingin Kisa-Veikot                       113
           Lestinen Viljami                             27
           Heiskanen Ohto                               34
           Vilenius Jerry                               52

   7.  Liperin Taimi                               141
           Mäkelä Valtteri                              35
           Häikiö Eeli                                  50
           Sippola Aleksanteri                          56

Joukkuetulokset - N19

   1.  Lahden Ahkera                                19
           Mononen Ilona                                 1
           Kotinurmi Pinja                               3
           Koski Iiris                                  15

   2.  Joensuun Kataja                              23
           Tarvainen Lotta                               6
           Häkkinen Venla                                7
           Kontkanen Veera                              10

   3.  Turun Urheiluliitto                          33
           Maine Lotta-Maria                             4
           Hiippavuori Nelli                            11
           Unkila Heljä-Viivi                           18

   4.  Lempäälän Kisa Yleisurheilu                  51
           Ranta Emma                                    8
           Torvinen Elsa                                13
           Karjainen Helmi                              30

   5.  Espoon Tapiot                                80
           Seisto Ellen                                 22
           Nissinen Laura                               27
           Mäkelä Miisa                                 31

Joukkuetulokset - M17

   1.  Joensuun Kataja                              40
           Lehmus Ilmari                                 1
           Alastalo Jimi                                 5
           Mäenpää Jaakko                               34

   2.  Turun Urheiluliitto                          78
           Moilanen Sisu                                11
           Kero Elmeri                                  24
           Santaluoto Jere                              43

   3.  Pyhäselän Urheilijat                        102
           Kontkanen Väinö                              21
           Valta Lassi                                  37
           Turunen Roope                                44

Joukkuetulokset - N22

   1.  Jyväskylän Kenttäurheilijat                  11
           Ikonen Heini                                  2
           Ruokonen Sara-Elise                           3
           Rainio Siiri                                  6

   2.  Vasa IS                                      36
           Knaapi Helena                                 9
           Lilja Andrea                                 10
           Österblad Cecilia                            17

   3.  Lempäälän Kisa Yleisurheilu                  37
           Tirri Sini                                    4
           Ranta Venla                                  11
           Ala-Lahti Milla                              22

   4.  Lahden Ahkera                                40
           Kuljukka Aino                                 5
           Perälä Veera                                 16
           Vuorimaa Helmi                               19

   5.  Turun Urheiluliitto                          45
           Westling Viola                                1
           Tulkki Marleena                              21
           Lappalainen Inna                             23

Joukkuetulokset - M22

   1.  Lahden Ahkera                                17
           Hautala Wilho                                 3
           Hautala Walte                                 4
           Ahlgren Olli                                 10

   2.  Joensuun Kataja                              23
           Kotiranta Mika                                2
           Kasanen Markus                                9
           Silvennoinen Oskari                          12

   3.  Turun Urheiluliitto                          36
           Lepistö Oskari                                7
           Itämeri Wiljami                              10
           Lindholm Eetu                                19

   4.  Turun Weikot Yleisurheilu                    46
           Sivosavi Juho-Kusti                           5
           Pirhonen Nuutti                              20
           Salo Lauri                                   21

Joukkuetulokset - N17

   1.  Kuivasjärven Aura                            51
           Turunen Elina                                14
           Sorvisto Vilma                               16
           Sorvisto Ella                                21

   2.  Keravan Urheilijat                           75
           Saarikoski Sini-Minea                        15
           Lampio Emmi                                  27
           Väisänen Pihla                               33

   3.  Viipurin Urheilijat                          76
           Kilpeläinen Miina                             6
           Orivuori Ronja                               26
           Mikkola Maisa                                44

   4.  Espoon Tapiot                                81
           Rossi Selene                                  4
           Hänninen Olivia                              29
           Niininen Noora                               48

   5.  Jyväskylän Kenttäurheilijat                  81
           Paavola Kiia                                  9
           Simola Ida-Sofia                             25
           Lindeqvist Minka                             47

   6.  Kälviän Tarmo                                82
           Kykyri Melissa                                7
           Hyyppä Liina                                 30
           Myllymäki Matilda                            45

   7.  Heinolan Isku                               109
           Luumi Lotta                                  31
           Mylläri Anni                                 35
           Malin Helmiemilia                            43

Joukkuetulokset - M19

   1.  Lahden Ahkera                                14
           Mononen Matias                                1
           Hautala Wäinö                                 6
           Arash Ahmad                                   7

   2.  Turun Urheiluliitto                          26
           Haapanen Tuure                                2
           Suojanen Pyry                                 8
           Vesma Mikko                                  16

   3.  Vasa IS                                      43
           Genas Petrus                                 11
           Lerstrand Rasmus                             13
           Björkell Viktor                              19

Joukkuetulokset - N4KM

   1.  Helsingin Kisa-Veikot                        17
           Selvenius Suvi                                3
           Jäppinen Mona                                 5
           Miettinen Suvi                                9

   2.  Kuopion Reipas                               24
           Murtorinne-Taskinen Maria                     6
           Partanen Anne-Marika                          8
           Hokkanen Pihla                               10

   3.  Lahden Ahkera                                46
           Mäki Kristiina                                2
           Rajaniemi Anne                               21
           Nylund Natalia                               23

   4.  Turun Urheiluliitto                          51
           Sällinen Johanna                             15
           Virtanen Amanda                              17
           Sundqvist Lotta                              19

   5.  Kälviän Tarmo                                66
           Hämäläinen Roosa                             12
           Honkaharju Kaisa                             22
           Knutar Päivi                                 32

   6.  Pudasjärven Urheilijat                       67
           Vanhanen Henna                               16
           Poutiainen Raija                             20
           Mantere Veera                                31

   7.  Espoon Tapiot                                92
           Hakala Emma                                  29
           Muinonen Sofia                               30
           Penttinen Lotta                              33

Joukkuetulokset - M4KM

   1.  Helsingin Kisa-Veikot                        21
           Raitanen Topi                                 1
           Jantunen Panu                                 5
           Nummela Aki                                  15

   2.  Turun Urheiluliitto                          35
           Abdulrahman Ali                               9
           Goesch Henrik                                12
           Hakala Juuso                                 14

   3.  Limingan Niittomiehet                        41
           Hussa Samuli                                 10
           Oravakangas Rami                             13
           Poutiainen Kari                              18

   4.  Lahden Ahkera                                43
           Kekki Ossi                                    2
           Granberg Hannu                                3
           Kuva Lassi                                   38

   5.  Lempäälän Kisa Yleisurheilu                  54
           Heikkinen Santtu                              6
           Keronen Leevi                                20
           Sointu Joona                                 28

   6.  Joensuun Kataja                              71
           Hämäläinen Konsta                             7
           Toivola Olli                                 31
           Nevalainen Petri                             33

   7.  Turun Urheiluliitto -2                       74
           Rauma Matti                                  19
           Oporta Joonatan                              26
           Linnasaari Kalle                             29

Joukkuetulokset - 10KM

   1.  Turun Urheiluliitto                          15
           Wihlman Niklas                    M                      4
           Goesch Henrik                     M                      5
           Niemi Aino                        N                      6

   2.  Helsingin Kisa-Veikot                        26
           Saleva Eero                       M                      3
           Miettinen Suvi                    N                      8
           Nummela Aki                       M                     15

   3.  Jyväskylän Kenttäurheilijat                  32
           Ylinen Juho                       M                      8
           Heikkinen Anna-Elina              N                     11
           Takala Miika                      M                     13

   4.  Gamlakarleby IF                              36
           Chydenius Nina                    N                      3
           Puutio Konsta                     M                     12
           Enlund Malin                      N                     21

   5.  Lahden Ahkera                                40
           Niinistö Antti-Pekka              M                      7
           Immonen Rebecca                   N                     15
           Nylund Natalia                    N                     18

   6.  Vaajakosken Kuohu                            60
           Alhonen Tiina                     N                     10
           Hyttinen Antti                    M                     19
           Jokinen Janne                     M                     31